8. 1. 2022 – Tříkrálová sbírka

V sobotu 8. 1. proběhla v Košticích tříkrálová sbírka, jejíž výtěžek bude použit k opravě koštického kostela. Tři skupiny dětí prošly všechny naše obce a vybraly částku přes 10 tisíc, zároveň si odnesly sladké a ovocné odměny.

jaro 2022 – Krok sem, krok tam, naše obce dobře znám aneb Cesta za velikonočním zajíčkem

To je název nové venkovní hry pro děti předškolního věku a školáky, která začíná 17. 3. a končí 31. 3. 2021. Herní listy jsou ke stažení na webových stránkách obce Koštice a facebooku obce Koštice. Informace najdete v přiloženém souboru.

16. 4. 2022 – Dětský karneval

V sobotu 16. dubna proběhl v koštickém KD dětský karneval. Začal pohádkou Dlouhý, Široký a Bystrozraký, kterou zahrály děti z Koštic a okolí. Poté začalo odpoledne plné dětských písniček, tance a soutěží, na děti čekaly drobné odměny, každá maska na konci získala velkého čokoládového zajíce. Zábavné odpoledne pro děti naplnilo celý sál KD a všichni si ho užili.

30. 4. 2022 – Pálení čarodějnic

V sobotu 30. 4. proběhlo i v naší obci pálení čarodějnic. V 17:30 začal čarodějnický průvod, který došel na fotbalové hřiště, kde už na něj čekala kapela Honáci a spousta přátel. Jedna čarodějnice byla upálena, ostatní zřejmě přežijí ukryty do příštího roku

8. 5. 2022 – Vítání občánků a svátek matek

  V neděli 8. 5. se v KD v Košticích uskutečnilo každoroční vítání občánků spojené s oslavou dne matek. Děti si připravily krátká taneční a recitační vystoupení, aby zpestřily celou oslavu. Starosta obce Jaroslav Vlasák popřál rodičům a prarodičům k narození dětí a obdaroval je květinou, finanční poukázkou, památeční listinou a plyšovou hračkou. Zároveň všem maminkám popřál k jejich svátku. 

14. 5. 2022 – Vítání ptačího zpěvu

V sobotu 14. 5. se brzy ráno sešli ve Vojničkách milovníci přírody, konkrétně ptáků, aby byli přítomni výkladu o ptácích našeho okolí a jejich kroužkování. Dohromady se bílinským ornitologům podařilo odchytit 32 ptáků, které postupně okroužkovali, změřili, zvážili a vyprávěli o jejich životě v přírodě. Celá akce byla velmi poučná líbila se nejen dětem, ale i dospělým.

18. – 19. 6. 2022 – Koštická pouť

O víkendu 18. – 19. 6. proběhla v Košticích tradiční koštická pouť. Začala možností projet se na paddelboardu po Ohři na ostrově, pokračovala koncertem zpěváka Bohuše Matuše a jeho kamaráda Franty. Poté si diváci mohli vybrat, zda budou na fotbalovém hřišti sledovat fotbalový zápas mezi Košticemi a Chožovem, či zda půjdou do knihovny, kde jim profesionální kuchař představí triky použitelné ve studené kuchyni (jednohubky, chlebíčky, tvarování ananasu či výrobu mlsky s jahodami). Program pokračoval ve večerních hodinách taneční zábavou. V neděli dopoledne se sešli tatínkové se svými dětmi, aby oslavili Mezinárodní den otců. Po obědě si mohli sportovci vyzkoušet některé fotbalové soutěže, nakonec děti zhlédly loutkovou pohádku a osvěžily se v pěně. Celý víkend bylo zároveň k dispozici občerstvení a pouťové atrakce na fotbalovém hřišti. I když celou dobu vládlo horké počasí, o zábavu a osvěžení bylo postaráno.

15. 8. 2022 – Rybářské závody ve Vojnicích

V sobotu 15. 8. se ve Vojnicích uskutečnily rybářské závody. Mezi dospělými vyhrál tradičně Jaroslav Kubeš, mezi dětmi Vojta Skalský. Poté proběhla ještě soutěž v ochutnávce potravin – zde se dařilo dětem i dospělým. K dispozici bylo občerstvení z Koštic, k tanci a poslechu hrála hudba.

8. 10. 2022 – Noční pochod na Hazmburk

V sobotu 8. 10. se ve 20 hodin sešlo asi 40 občanů u OÚ Koštice, aby se vydali na pěší túru na Hazmburk. Po dvou hodinách všichni dorazili do cíle, kde se setkali s klapskými hasiči. Nakonec je koštičtí hasiči a starosta obce odvezli zpět do Koštic, někteří se vydali na zpáteční cestu opět pěšky.

1. 11. 2022 – Dušičková slavnost

V úterý 1. 11. proběhla v Košticích dušičková slavnost. Nejprve se občané sešli na koštickém hřbitově, kde nás Irena Hellerová seznámila s historií několika rodin, které jsou na hřbitově pohřbeny. Poté přítomní rozsvítili svíčky na hrobech, kde už je nikdo nezapaluje. Akce pokračovala v koštickém kostele koncertem a poté se před kostelem rozsvícely svíčky do tvarů srdce a kříže. A pak se všichni přesunuli k ostrovu, odkud se pouštěly vodní lampiony na památku zesnulých.