5. 1. 2021 – Tříkrálová sbírka

V neděli 5. 1. proběhla v našich obcích tradiční obchůzka tří králů. Celkem 9 dětí se převléklo za tři krále a koledovali, aby popřáli obyvatelům obcí štěstí a zdraví. Zároveň děkují všem za dary – sladkosti si děti rozdělily, peníze budou použity na odměny při akcích pro děti a opravu střechy koštického kostela.

22. 2. 2021 – Korálkování

V sobotu 22. února proběhla na OÚ v Košticích výtvarná dílna s podtitulem korálkování. Hanka Hoblíková si připravila spoustu korálků a různé příklady a návody, jak se dají korálkové výrobky vyrobit.. Všem se korálkování moc líbilo a vznikly krásné ozdoby.

8. 3. 2021 – Dětský karneval

V neděli 8. 3. se v koštickém kulturním domě uskutečnil dětský karneval. Pro děti byly připraveny soutěže, písničky, balónky a bohatá tombola. Spolu s dětmi si zatančili i rodiče či prarodiče a všichni si dětský karneval užili.

24. 3. – Čarodějnice

Protože se letos ještě nemůžeme hromadně sejít, rozhodli jsme se oslavit Svatojakubskou noc jiným způsobem – namalováním obrázku a vytvořením vlastní čarodějnice.

11. 7. 2021 – Pouť ve Vojničkách

V sobotu 11. 7. proběhla ve Vojničkách tradiční pouť. Tu zahájily děti zvoněním na zvon, poté se uskutečnily soutěže pro malé děti a nakonec si všichni mohli zatančit na písně skupiny Náhoda. Občerstvení tentokrát zajišťovala hospůdka v Želevicích. Pod přístřešky se sešlo dost obyvatel Vojniček i lidí z okolí, zábava se povedla.

15. 8. 2021 – Rybářské závody ve Vojnicích

V sobotu 15. 8. se ve Vojnicích uskutečnily rybářské závody. Mezi dospělými vyhrál tradičně Jaroslav Kubeš, mezi dětmi Vojta Skalský. Poté proběhla ještě soutěž v ochutnávce potravin – zde se dařilo dětem i dospělým. K dispozici bylo občerstvení z Koštic, k tanci a poslechu hrála hudba.

25. 9. 2021 – Želevické posvícení

V sobotu 25. září se v Želevicích uskutečnila tradiční akce Želevické posvícení. V hospůdce pro hosty přichystali zabíjačkové hody, jejichž nabídka vydržela až do večera a všichni si moc pochutnali.  Pro děti byly na louce přichystány sportovní úkoly, poté dvě výtvarné dílny (zdobení perníčků a malování na dřevěná zvířátka). K tanci a poslechu hrála kapela PDF. Teplé počasí jistě přispělo k tomu, že se sešla spousta místních i hostů z okolí a všichni si to užili.

2. 11. 2021 – Noční pochod pod Hazmburk

V sobotu 2. 10. se uskutečnil Noční pochod pod Hazmburk. Před obecním úřadem v Košticích se sešlo asi 40 turistů, kteří se vypravili pěšky po cestě pod hrad Hazmburk. Během cesty na poutníky čekali koštičtí hasiči, kteří je obdarovali čajem a z cíle je odvezli zpět domů do Koštic. Za to jim patří velký dík