Dětský karneval – 19. 2. 2017

V neděli 19. února se od 14 hodin na sále KD Koštice uskutečnil tradiční dětský karneval, kterého se zúčastnilo cca 40 dětí. Téměř všechny děti měly nějaký karnevalový kostým a aktivně se účastnily všech společných aktivit, tanečků a soutěží, za což byly odměněny různými sladkostmi a cenou z dětské tomboly.

Legománie – 19. 3. 2017

Legománie byla akce pro malé i velké děti, které mají rády stavebnici lego. K zapůjčení jsme měli přes 100 různých herních variant jednoduchých i složitějších. Akce se uskutečnila v neděli 19. března 2017 na sále KD v Košticích od 10 do 12 hodin a potom od 13 do 15 hodin.

Tajemný víkend – 29. – 30. 4. 2017

V Košticích tento víkend zavládlo tajemno, a to hned na několika akcích:
sobota 29. 4. od 8:00 – Vítání ptačího zpěvu – ve Volenicích u kapličky (tajemný život ptáků J!)
sobota 29. 4. od 18:00 – Noc s Andersenem – knihovna Koštice (tajemný příběh Lichožroutů J!)
neděle 30. 4. od 17:00 – fotbalový zápas – naši hráli o nejvyšší pozice (bylo velkým tajemstvím, zda uspějí J!)
neděle 30. 4. od 18:15 – Slet čarodějnic – průvod, dravci, zapálení ohně (bylo tajemstvím, kolik ježibab přijde a kolik jich nakonec odletí J!)
Bezva víkend!!!

Vítání ptačího zpěvu – 29. 4. 2017

Vítání ptačího zpěvu se uskutečnilo po dohodě s ornitology v sobotu 29. dubna 2017. Sraz účastníků byl v ranních hodinách ve Volenicích na točně u kapličky, odkud se šlo procházkou směrem na Radonice. Tentokrát bylo přes 30 účastníků, což byl počet opravdu velký, a tak ne vše bylo řádně slyšet a vidět L! A kdo je letošním ptákem roku? Přeci datel černý!

 Vítání občánků a oslavy svátku matek – 14. 5. 2017

V neděli 14. května 2017 jsme v obci vítali nové občánky. Rodiče dětí dostali peněžní poukázku, malou plyšovou hračku a pamětní list. Součástí programu bylo vystoupení dětí z MŠ a ZŠ Koštice. Děkujeme!

Noc kostelů – 9. 6. 2017

Letošní ročník celostátní akce Noc kostelů se uskutečnil v pátek 9. června 2017 v 17 hodin v kostele sv. Antonína Paduánského v Košticích. Návštěvníci si prohlédli výstavu fotografií Luboše Dvořáka, součástí programu bylo také ohlédnutí za svatbami v kostele. 

Dětský den – 4. 6. 2017

Den dětí se uskutečnil v neděli 4. června 2017 od 15 hodin vzhledem k počasí na sále KD v Košticích. I přes tuto komplikaci se sešel velký počet dobrovolníků – pomocníků u soutěží a velký počet dětí, které slyšely hlášení rozhlasu o přesunu akce. Prožité odpoledne ve společnosti pirátů na sále bylo zábavné J! Děkujeme všem, kdo pomohli!

Tradiční pouť ve Vojničkách – 15. 7. 2017

V sobotu 15. července jsme se sešli na Tradiční pouti ve Vojničkách – bohužel bylo nevlídné počasí, a tak program pro děti byl přesunut do bývalé školy a ostatní program byl zjednodušen a zkrácen. Nejzajímavější asi bylo vystoupení místního Tomáše Kršněho, který se svými kamarády opět ukázal své umění, jak ovládnout oheň. Děkujeme členům Mysliveckého sdružení Žejdlička za pomoc!

Kuličkyáda – 13. 8. 2017

V neděli 13. srpna 2017 zorganizovala paní P. Karfíková ve spolupráci s naší hlavní kuličkářkou paní Z. Formánkovou celostátní turnaj v kuličkách. Již po několikáté se na ostrově sjeli milovníci této úžasné hry z řad dětí i dospělých. Místní sice nevyhráli, ale to nevadí, hlavní je se zúčastnit 

Stezka odvahy – 25. 8. 2017

V pátek 25. srpna 2017 se uskutečnila na ostrově u Ohře stezka odvahy. Strašidla strašila, děti se bály, dospělí dělali, že se nebojí…. Příjemná akce – děkujeme všem, kdo pomohli i kdo se zúčastnili!

Rybářské závody ve Vojnicích – 26. 8. 2017

V sobotu 26. srpna 2017 se ve Vojnicích pořádaly další rybářské závody. Soutěžili děti i dospělí – no a vyhrál opět pan J. Kubeš. Z dětí byla nejlepší Klara Thiebaut. Blahopřejeme! Večer se pouštěly vodní lampiony, za příjemného teplého počasí se jedly grilované makrely a čuňátko J! Krásný a pohodový večer!

Posvícení v Želevicích – 30. 9. 2017

Posvícení v Želevicích se konalo v sobotu 30. září 2017. Odpoledne děti vybarvovaly výřezy z překližky a k tomu jim i dospělým hrála kapela Náhoda. Vyvrcholením bylo odpolední vystoupení travesti show s názvem Kočky. Celou akci provázela výstava fotografií, kterou připravili manželé Kovaříkovi a Suchých. Návštěvníci mohli ochutnat vynikající zabíjačkové pochoutky.

Noční pochod pod Hazmburk

Noční pochod pod Házmburk je již tradiční akcí podzimu. Tentokrát se kvůli počasí pochod o týden posunul (na 14.10.2017), ale bylo to dobře, protože náhradní termín provázelo teplé, příjemné počasí. Účastníci byli odměněni nádherným ohňostrojem. Děkujeme členům SDH Koštice za občerstvení na trase a za odvoz. Poděkování patří také panu Dubenovi, který zajistil občerstvení na konci trasy.

Food carving – 8. 10. 2017

V neděli 8. října 2017 se uskutečnila food carvingová dílna. Food carving je originální kuchařská technika, při které se z ovoce nebo do ovoce a zeleniny vyřezávají různé tvary a ornamenty. Na ukázku, jak vyřezávat z ovoce a zeleniny se dostavilo přes 30 zájemců! Dílnu vedl velice zajímavým způsobem pan Luboš Kukačka.

Dýňování a Dušičková slavnost – 30. 10. – 1. 11.

Letos bylo při dýňování velice nevlídné počasí, a tak několik odvážlivců nakonec vyřezávalo dýně ve škole. Následující den, tedy 1. listopadu, se zájemci sešli s paní Hellerovou na koštickém hřbitově, kde rozsvítili svíčky na opuštěných hrobech, a potom přešli do kostela. Tam následovalo vystoupení pana Iva Šimůnka, který přednesl pohádku Oscara Wilda Šťastný princ. Světelné obrazy se tentokrát nemohly rozsvítit, protože foukal velký vítr, a tak se šlo k řece Ohři pouštět vodní lampiony!

Den s tvaroh – 14. 11. 2017

V sobotu 14. Listopadu 2017 se v knihovně v Košticích uskutečnila již tradiční akce podzimu – Den s…, tentokrát s tvarohem. Účastníci ochutnali různé donesené dobrůtky a příjemně si popovídali.

Výlet na adventní trhy do Německa – 9. 12. 2017

Dne 9. prosince 2017 se zájemci mohli podívat na adventní trhy do Německa – tentokrát do Drážďan a Míšně.

Adventní víkend – 3. 12. 2017

První adventní neděli předcházela sobota, kdy se postupně v obcích Vojničky, Vojnice a Želevice rozsvítila vánoční výzdoba. Děti zpívaly koledy, hospodyňky přinesly něco malého na ochutnání, starosta rozléval zájemcům vánoční voňavý punč, rozsvítily se vánoční stromy (v Želevicích i soby J!) – prostě vše, jak má být. Velký počet lidí se sešel již tradičně v Želevicích, všichni chtěli vidět nádherný ohňostroj!

V neděli 3. prosince – tedy první adventní neděli jsme se sešli odpoledne na sále KD v Košticích, abychom prožili společně program připravený pro tuto chvíli. Děti zopakovaly pohádku Láska rohatá, zazpívaly nacvičené koledy a sehrály stínohru o koloběhu lidského života. Následovala vernisáž výstavy loutek, výstava prací dětí ZŠ a MŠ Koštice, byl vystaven obecní betlém i mechanický betlém a vánoční strom pana Jaroše. Zájemci si vyzkoušeli různé výtvarné dílny a samozřejmě mohli také ochutnat připravené občerstvení (vánoční štola, punč, svařené víno). Dvě hodiny programu rychle uběhly a účastníci akce se přesunuli k obecnímu úřadu na rozsvícení stromu.

Mikulášská – 10. 12. 2017

V neděli 10. prosince 2017 se uskutečnila v Košticích Mikulášská nadílka pro děti. Návštěvníci nejprve tancovali na čertovské diskotéce, mohli navštívit skutečné čertovské peklo, no a potom… potom už přišel Mikuláš se svými pomocníky, aby podělil přítomné děti sladkostmi.

 Křest knihy Sláma v botách – 16. 12. 2017

V sobotu 16. prosince od 16 hodin se v knihovně v Košticích uskutečnil křest knihy Sláma v botách, kterou napsala lounská bloggerka Veronika Kučerová. A o čem kniha je?
Veronika jednoho dne zjistí, že hlavní položku napnutého rodinného rozpočtu představují výdaje za biopotraviny. A tak začne jednat. Zakoupí rýč a gumáky a začne zúrodňovat ladem ležící pozemek manželovy babičky na vsi. Vypěstovat pro rodinu kedlubny a brokolice se však ukáže těžší, než si městská vysokoškolačka myslela. Podaří se jí naplnit sklep zaručeně ekologickou úrodou? A jak její nový koníček zasáhne do života celé rodiny? Slzy smíchu i dojetí zaručeny! Prostě…Když blondýna začne biofarmařit!
(Veronika Kučerová je vlastně místní občankou, patří do rodiny Kredbových J!)

Vánoční koncert – 22. 12. 2017

V pátek 22. prosince 2017 se uskutečnil v Košticích vánoční koncert, na kterém účinkoval smíšený pěvecký sbor Melodie Libochovice. Svými skladbami naladil u návštěvníků vánoční atmosféru.

Štědrovečerní setkání – 24. 12. 2017

V neděli 24. prosince 2017 se ve 22 hodin uskutečnilo v koštickém kostele setkání občanů, při kterém se společně zpívaly koledy a jiné vánoční písně.

Oprava kostela sv. Antonína Paduánského v Košticích

V těchto dnech byla ukončena několikaletá snaha o záchranu koštického kostela – zapsaného v rejstříku kulturních památek ČR. Po pracích zaměřených na průzkum geologického podloží a následně statickém zajištění objektu se letos podařilo opravit fasádu kostela (který je od roku 2013 v majetku obce). K úplné spokojenosti ale zbývají ještě tyto práce: ošetřit dřevěné části proti škůdcům, opravit varhany, vymalovat, zasklít okna – opravit