Dušičková slavnost – 1. 11. 2010

V předvečer Svátku zesnulých se v Košticích uskutečnila vzpomínková Dušičková slavnost.

Nejprve se navečer konal koncert duchovní hudby, na kterém účinkovala paní Kateřina Štolová se svými přáteli. Akce se uskutečnila v knihovně, která byla přeměněna na koncertní síň. Koncert se zaplněnému hledišti moc líbil.

Po hudebním vystoupení šel lampionový průvod ulicemi obce k Pomníku padlým, kam starosta obce položil vzpomínkový věneček a rozsvítil svíčku. Průvod dále směřoval k lávce přes Ohři, kde došlo k pouštění vodních lampionů po hladině Ohře.

Byl to nový prožitek, při kterém se až dech tajil nad tou krásou a tajuplností…Někteří občané potom procházkou podél řeky provázeli plující lampiony. Dušičková slavnost patřila mezi jednu z nejpovedenějších akcí letošního roku…vypadá to na další novodobou tradici :)!

Den listového těsta – 13. 11. 2010

Již tradičně se jednu listopadovou sobotu setkáváme nad různými recepty – tentokrát jsme ochutnávali vše z listového těsta. Sešlo se 27 specialit a ještě o něco víc ochutnávačů. No a na závěr setkání jsme ještě stihli připravit balíčky pro Mikuláše. Jaké bude příští setkání s recepty? Možná bude Den bábovek, Den chuťovek, nebo třeby Den vejce…pokud máte nějaký nápad, napište nám, třeba ho použijeme.

První adventní neděle – 28. 11. 2010

První adventní neděle se tentokrát konala ve Vojničkách. Již odpoledne místní občané připravili a nazdobili stromek, v bývalé škole se topilo…prostě vše směřovalo k dalšímu adventnímu setkání. V 17 hodin zazněly koledy, vypustil se lampion přání, rozsvítila se první svíčka na adventním věnci a rozsvítil se vánoční stromek. Po tomto slavnostním úvodu se občané sešli v bývalé třídě k malému posezení u horkého punče.

Adventní trhy – 12. 12. 2010

3. adventní neděli se na sále KD v Košticích uskutečnily předvánoční trhy. Na programu bylo vystoupení dětí z místní ZŠ a MŠ, adventní aranžování, kreslení vánočních ozdob a zdobení perníčků. Zájemci si mohli prohlídnout výstavu České Vánoce a 27 vystavených betlémů. Největší zájem vzbudil betlém perníkový, který se na konci celého dne vydražil. O výtěžek se rozdělily škola a VOŽEKOVO sdružení. V 17 hodin došlo ke slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu u budovy OÚ. Obrázky jsou ve fotogalerii.

4. adventní neděle – 19. 12. 2010

4. adventní neděle se uskutečnila v Želevicích. I zde byl vypuštěn lampion přání a rozsvícen vánoční stromek. Účastníci se šli potom zahřát do místní hospůdky, která je v současnosti nesmírně útulná a nabízí příjemné posezení.